O mnie

Mogę śmiało stwierdzić, że literatura ukształtowała mnie jako człowieka. Na tym blogu nie przeczytacie o żadnej z książek, której sama nie przeczytałam; lektury wybieram samodzielnie. Czasem trochę mnie ponosi i – śladem Lema – czytam tytuł książki, po czym zastanawiam się, jaką zawarłabym w niej treść, jednak tutaj obiecuję pracować na tekście, odwoływać się DO DZIEŁA. Nie ma dla mnie nic przyjemniejszego od dobrze opowiadzianej historii. Z tego powodu w moich tekstach zawsze znajdziecie wyimki z lektur. Nie obędzie się też bez wycieczek osobistych i słowotoków, bo nie potrafię (i chyba nie chcę) zwięźle pisać, ale postaram się, by zawsze było ad rem. Gdy tylko mam okazję, jeżdżę na spotkania autorskie oraz festiwale literackie i to właśnie te wydarzenia będą zazwyczaj przyczynkiem do recenzji.

Z wykształcenia nie jestem literaturoznawczynią a filozofką; głównie zajmuje mnie filozofia języka. Poza tym, czasem uda mi się coś opublikować, prowadzę dzienniki z podróży i zbieram historie, z którymi może kiedyś coś zrobię.

Pochodzę z Łodzi i tutaj też – co do zasady – mieszkam. Oprócz kompulsywnego czytania, uwielbiam podróżować i jeździć rowerem. Mam psa.

IMG_0015

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie przedłużając: DO DZIEŁA! Miłej lektury!
Paulina Frankiewicz