TAMŻE, 4 V 2017

Get a free short coffee

Get a free short coffee

Doszły mnie słuchy, że na fanpage’u na Facebooku udostępniam ciekawe linki, które migają chwilę na stronie głównej, po czym, równie szybko, odchodzą w zapomnienie. Była też mała skarga od tych, ktorzy z Facebooka nie korzystają. Wychodząc temu naprzeciw, powstało TAMŻE – wpis na blogu zawierający 5 linków, w które warto kliknąć. Nadal będą pojedynczo pojawiać się na Faebooku, ale gdy uzbieram 5 propozycji, wrzucę je na bloga i jeszcze raz o nich przypomnę.
Mam nadzieję, że będziecie TAMŻE z przyjemnością zaglądać. Do dzieła!

 1. Program Warszawskich Targów Książki
  Baaaaardzo dużo dobra na Targach w Warszawie (z zachowaniem chronologii spotkań): DOMOSŁAWSKI / SPRINGER / CHEREZIŃSKA / MAŁECKI / KOPIŃSKA / ORBITOWSKI / SZNAJDERMAN / BAŁUK / KĄCKI / KRALL / SOSNOWSKI / HELLER / ŁAZAREWICZ / VARGA / BONDA / SZCZEREK / ŁUKASIEWICZ / CHUTNIK / PAPUŻANKA / SZCZYGIEŁ / CARROLL / GRZEGORZEWSKA / RUSINEK / LUNDE / WICHA / CAPARROS / GOERKE / TWARDOCH / WAGLEWSKI / BONOWICZ / CICHY / NAPIÓRSKA
  Wpadnijcie choć na chwilę! Ja już przebieram nogami! Link do pełnego programu: http://www.targi-ksiazki.waw.pl/program_2017
 2. Jak czytać poezję?
  Nie wiem jak Wy, ale ja czytania poezji musialam się nauczyć, a właściwie wciąż się uczę. 20 strategii na to, jak zabrać się do lektury wierszy znajdziecie pod tym linkiem: https://www.theatlantic.com/entertainment/archive/2014/11/how-to-read-poetry-a-step-by-step-guide/380657/?utm_source=atlfb
 3. Nowa serialowa ekranizacja Ani z Zielonego Wzgórza
  W dzieciństwie Ania z Zielonego Wzgórza była moją bohaterką. Jej wyobraźnia, miłość do literatury, upór i włosy (!) – to było dla mnie coś wspaniałego. Obejrzałam pierwszy odcinek serialu wypuszczonego w marcu tego roku przez Netflix, i wiecie co? Nic się nie zmieniło!
  ANNE, bardzo bardzo polecam! Zobaczcie zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=S5qJXYNNINo
 4. Book Rage z Karakterem!
  O tym, czym jest Book Rage już kiedyś wspominałam. Serwis proponuje pakiet książkowy (tematyczny, związany z konkretnym autorem lub wydawnictwem) w ultra atrakcyjnej cenie – zaczyna się od kilkunstu złotych za kilka książek. Im wcześniej zdecydujemy się na zakup, tym mniej zapłacimy. Haczyk polega na tym, że do sfinalizowania transakcji wymagana jest sprzedaż wszystkich pakietów (jak się nie uda, dostajemy zwrot pieniędzy). Oferta jest naprawdę ciekawa, dwa razy się skusiłam i dwa razy udało mi się dostać upatrzone książki w super cenie.
  Tym razem Book Rage proponuje pakiet z Karakterem. W roli głównej powieści: Zwierzenia jeżozwierza, Jalo, Dziecko piasku i Święta noc. Jalo czytałam i mocno polecam.
  Spieszcie się: https://bookrage.org/rewers
 5. Stacja Kultura najpiękniejszą biblioteką na świecie:
  Na mojej podróżniczej liście podróży obowiązkowych pojawiło się nowe miejsce (na szczęście tym razem w Polsce). Biblioteka na dworcu kolejowym w Rumii (tak, to takie miasto nad Bałtykiem) została uznana za najpiękniejszą świata: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/polska-biblioteka-uznana-za-najpiekniejsza-na-swiecie/hpkqzkDobrej lektury!