Spotkanie autorskie z Martą Motyl – zapowiedź

72814873_2439807213007966_8920394117398134784_o
Z przyjemnością zapowiadam kolejne spotkanie autorskie, którego prowadzenie przypadło mi w udziale. Tak się złożyło, że po raz trzeci będę rozmawiała z pisarką (nie pisarzem). I w sumie mi się to podoba. Spotkanie odbędzie się 7 listopada 2019 w Księgarni Skład Główny w Koluszkach (ul. Brzezińska 21). Zaczynamy o 18:00.
Poniżej zamieszczam przygotowany przez księgarnię opis wydarzenia. Będzie się działo!

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, łączące różne dziedziny kultury: od literatury, poprzez muzykę, do sztuki nowoczesnej.

Naszym gościem będzie koluszkowianka Marta Motyl, autorka powieści obyczajowych oraz kolaży inspirowanych m.in. literaturą. Jej książki pełne są emocji, erotyki, pisarka maluje słowem portrety psychologiczne swoich bohaterów, zaskakuje liryzmem. Obrazuje słowem, a później odwrotnie – wycina litery, fragmenty zdjęć i tworzy kolaże odzwierciedlające treści i nastroje zawarte na kartach książek. Spotkanie poprowadzi Paulina Frankiewicz.
Wydarzenie adresowane jest do dorosłych odbiorców.

Głównym pretekstem wydarzenia jest najnowsza książka Marty Kolekcjonerka. Ale to nie wszystko, gdyż zapraszamy Państwa na wernisaż kolaży, które Marta Motyl tworzy od kilku lat. Po wystawie oprowadzi Was sama autorka, która ma już doświadczanie jako kuratorka. Niespodzianką jest również sama forma wystawienia prac. Wystawa odbędzie w ramach „Witryny literackiej”, naszego autorskiego projektu, który realizujemy od trzech lat. Prace zostaną wyeksponowane w witrynach sklepowych na ulicy Brzezińskiej w Koluszkach. Dzięki tej formie wystawienniczej sztuka wychodzi naprzeciw odbiorcy. Wystawa potrwa do 13 listopada.

Dopełnieniem wieczoru będzie koncert na skrzypce elektryczne. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Lira, zagra dla Państwa absolwentka Akademii muzycznej w Łodzi, Paulina Lubecka.

Marta Motyl – pisarka i historyczka sztuki. Autorka powieści „KochAna. W pułapce anoreksji i bulimii” (2012), „Odcienie czerwieni” (2016) i „Moc granatu” (2017). Opisywane historie nasyca emocjami i erotyką. Nie istnieją w nich granice obyczajowe ani granice wyobraźni. Współpracuje z artystami, instytucjami kultury, fundacjami, tworząc teksty poświęcone sztukom wizualnym. Wielbicielka niekonwencjonalnych połączeń w sztuce i w życiu. „Kolekcjonerka” to pierwszy tytuł autorki wydany nakładem wydawnictwa Lira.

„Kolekcjonerka” Marta Motyl
Wyrafinowanie czy wyuzdanie? Na pewno zmysłowość malowana słowem. Daj się o tym przekonać Marcie Motyl! Bohaterka książki, Magda, nazywa siebie gejszą. Podsyca i realizuje pragnienia, pozuje do aktów. Zostaje płatną kochanką starszej od siebie Mecenaski. Pod podszewką erotycznej relacji kryją się niejednoznaczne motywy i niejeden sekret… Czy niosą historie z przeszłości? Czy zaważą na przyszłości? Zanurz się w buzujących nastrojami zwierzeniach Magdy i dopieść zmysły lekturą!” (Wydawnictwo LIRA)

Fot. Maciej Zienkiewicz